Turkish English
(+90) 222-3203663
 • ÇEVRECİYİZ

 • YARATICIYIZ

 • BİLİMSEL ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ

 • İNSANA ÖNEM VERİYORUZ

Alev Geciktirici Teknolojisi

Projelerimiz arasında yer alan Al(OH)3 malzemesinin alev geciktirici uygulamalar üzerindeki çalışmalarımız devam etm...

Alev Geciktirici TeknolojisiAlev Geciktirici Teknolojisi

Hali hazırda üretimine devam edilen 25µm tane boyutu ve %98 beyazlık özelliğine sahip Al(OH)3(ATH) tozları, istenilen ölçülerde hazırlanarak hizmetinize sunulmaktadır.


1 µm ve daha küçük tane boyutuna sahip alev geciktirici Al(OH)3 (ATH) tozlarının geliştirme süreci devam etmektedir.

Kapat

Moleküler Elek - Adsorbant

Adsorbant malzemeler günümüzde bir çok alanda ayırıcı, saflaştırıcı ve nem giderici olarak kullanılmaktadır....

Moleküler Elek - AdsorbantMoleküler Elek - Adsorbant

MOLEKÜLER ELEK - ADSORBANT                                                 

Moleküler elek-adsorbant malzemeler bir çok farklı alanda farklı uygulama şekillerinde kullanılmaktadır. Gaz saflaştırma ve ayırma, nem giderme, organik giderme ve inorganik giderme işlemlerinde kullanılan malzemeler bir çok farklı tür ve özellikte üretilmektedir. 

ENTEKNO laboratuvarlarında geliştirilen ve üretilen adsorbant moleküler elek özelliği gösteren malzeme istenilen formda ve kimyasal özellikte üretilebilmektedir.

Kapat

MicNo®

Nano boyutta olan malzemeler otomotiv, gıda, güvenlik, boya, tekstil, kozmetik gibi sektörlerde sıkça kullanılan mal...

MicNo®MicNo®

 Mikron Boyut  Nano Güç

Nano boyutta olan malzemeler otomotiv, gıda, güvenlik, boya, tekstil, kozmetik gibi sektörlerde sıkça kullanılan malzemeler haline gelmişlerdir. Kozmetik sektöründe, güneş kremlerinde kullanılan koruyucu oksitlerin tane boyutları nano boyuta doğru düştükçe transparanlık artmakta ve kremlerin bıraktığı beyazlık etkisi azalmaktadır. Ancak nano boyuta inildikçe insan vücuduna deri, solunum veya ağız yoluyla giren malzemeler ölümle sonuçlanabilecek kadar ciddi problemler yaratmaktadır. MicNo® teknolojisiyle herhangi bir kimyasal kaplama olmadan, nano boyuta inmekten taviz vermeden, kullanım alanında toksit değer limitinin altında kullanmak zorunda kalmadan, firmamız tarafından güvenli nanoboyutlu yapılar üretilmiştir. Firmamız tarafından geliştirlen ve marka tescili Micno-Çinko Oksit(ZnO) ve Micno-Titanyum dioksit (TiO2). Micno-Z ve Micno-T olarak adlandırılmaktadır.

 Ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Kapat

Şirketimizde yürütülen başlıca projelerin konu başlıkları ise kurşunsuz piezoelektrik seramik sistemlerin geliştirilmesi, güvenli nano toz sentezi, yönlendirilmiş mikroyapıya sahip ileri teknolojik seramiklerin üretimi, yüksek saflıkta malzemelerin geliştirilmesi ve alev geciktirici malzemelerin üretilmesi sayılabilir. Entekno kurşunsuz elektroseramik tozların geliştirilmesi konusunda Almanya’dan SIEMENS AG ile birlikte Ar-Ge çalışmaları yapmış ve bu kapsamda geliştirdiği elektroseramik malzemeleri Almanya, Belçika, Avustralya, İsveç gibi ülkelere ihraç etmiştir. Bu konuda bir patent’de alan ENTEKNO halen elektroseramik malzemeler konusunda üretim ve Ar-Ge çalışmalarını devam ettirmektedir. ...

%99.99 Saflıkta Eropyum Oksit

İleri teknoloji uygulamalarda ihtiyaç duyulan yüksek saflıkta eropyum oksit tozu geliştirildi....
DETAY

%99.99 Saflıkta Eropyum Oksit%99.99 Saflıkta Eropyum Oksit

Yüksek çözünülürlükteki ekranlardan, ışık kaynağı olan camlara kadar birçok ileri teknoloji alanında kullanılan eropyum oksitin, ENTEKNO firması labratuvarlarında %99,99 saflıkta üretimi gerçekleştirildi.

Kapat

Ürünlerimiz

ENTEKNO laboratuvarlarında geliştirilen ürünler bütün karakterizasyon metotları uygulanarak güvenle hizmetinize sunulmuştur....

 • Piezoelektrik Malzemeler
 • Piezoelektrik MalzemelerPiezoelektrik Malzemeler
  Firmamız insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen kurşunsuz piezoelektrik seramiklerin, kapasitörlerin, termistörlerin, varistörlerin üretiminde kullanılan baryum titanat tozlarını geliştirmekte ve üretmektedir. Baryum titanat tozlarının üretiminde sağlanan fiziksel ve kimyasal özellik kontrolü ile üstün elektriksel özellik performansları elde edilmektedir
  Kapat
 • Alev Geciktirici Malzemeler
 • Alev Geciktirici MalzemelerAlev Geciktirici Malzemeler
  Firmamızın geliştirdiği Al(OH)3 esaslı alev geciktirici malzemeler mutfak tezgahı, lavabo, küvet vb. sağlık gereçleri üretiminde kullanılan akrilik ve polyester plaka üretimlerinde kullanılmaktadır. Üretim proseslerimizde sağlanan tane boyut, boyut dağılımı, tane şekli gibi özellikler sayesinde, reçine viskozitesi, beyazlık kontrolü sağlanmaktadır.
  Kapat
 • Yüksek Saflıkta Malzemeler
 • Yüksek Saflıkta MalzemelerYüksek Saflıkta Malzemeler
  Yüksek saflıktaki malzemeler fiziksel buhar çöktürme, elektroliz gibi kaplama proseslerinden, katı hal seramik üretim proseslerine kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu malzemeler sayesinde yansıma özelliği göstermeyen optik lensler, fosfor özellik gösteren seramik ve boyalar, yüksek kalitede dielektrik malzemeler vb. bir çok ileri teknoloji malzemesi üretilebilmektedir.
  Kapat
 • Adsorbantlar-Moleküler Elek
 • Adsorbantlar-Moleküler ElekAdsorbantlar-Moleküler Elek
  Kapat
 • Dolgu Malzemeleri
 • Dolgu MalzemeleriDolgu Malzemeleri
  içerik
  Kapat
DETAY
ÜrünlerimizÜrünlerimiz
Kapat

Aktivite
Test

Lütfen tıklayın

Anasayfa

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü ETGB Anadolu Teknopark No:104 PK 26470 Eskişehir/TÜRKİYE

Telefon

Telefon (+90) 222-3203663
Faks     (+90) 222-3203663

Email

info@enteknomaterials.com