7. Kozmetik Kongresi

7. Kozmetik Kongresi (24-26 Şubat 2017)

Kimyagerler Derneği olarak ilkini 2011 yılında gerçekleştirdiğimiz, ülkemiz kozmetik sektörünün tüm bileşenlerinin bir arada olduğu, sektöre birleştirici yönüyle katkı sağlayan Kozmetik Kimyası, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresinin 7.sini düzenlediğimizi duyurmaktan mutlu ve gururluyuz. Sektör bileşenlerini, kamu temsilcilerini ve değerli bilim insanları akademisyenleri coşkuyla bir araya getiren ve gelenekselleşen bu birlikteliğimize 24-25-26 Şubat 2017 de Antalya Side’de, SİDE STAR ELEGANCE otelinde devam ediyoruz.

Sektör temsilcilerinin her yıl daha fazla katılımıyla gerçekleştirdiğimiz kongremizin bu yıl aynı coşku ile sektöre hizmet eden yönünü arttırarak, uluslararası boyutunu güçlendirerek ve ürünlerinizin marka değerini arttıran konu ve konukları ile buluşturmayı hedefleyerek yola çıktık.

Ürün, İnsan ve Değer gibi üç önemli bileşenin bir arada ve birbirinden ayrılmaksızın sektör içinde hayat bulması gerektiğine, bilimin ürünlerimizin marka değerini insan için arttıracağına olan inancımızla, birlikte başlattığımız ve büyüttüğümüz 7. Kozmetik Kimyası Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi için 24-25-26 Şubat 2017 de yine birlikte olmaya çağırıyoruz.

Link: 7. Kozmetik Kongresi

metalurji ve malzeme kongresi, entekno, etkinlikler

18. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi (29 Eylül – 01 Ekim 2016)

18. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi, 29 Eylül – 01 Ekim 2016 tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Beylikdüzü / İstanbul ’da düzenlenecektir.
TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 18. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi, sürekli gelişerek tüm sektörü kucaklayan ve bu alanda ülkemizde 45 yıldır yapılan en kapsamlı uluslararası etkinliktir.

 • Kongremiz, mesleğimizle ilgili dünyadaki bilimsel-teknolojik ticari gelişmelerin, araştırma sonuçlarının, yeni ürünlerin ve tasarımların paylaşımı için bir platform sağlamaktadır.
 • Teknik oturumlarda, uzmanlar tarafından sunulacak çağrılı bildirilere de yer verilecektir.

Bu kongre ile eş zamanlı olarak,
Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından;

 • ANKIROS 2016, 13. Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı,
 • ANNOFER 2016, 12. Uluslararası Demirdışı Metaller Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı,
 • TURKCAST 2016, 7. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı ve
  Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından
 • 8. Uluslararası Ankiros Döküm Kongresi düzenlenecektir.
6. Kozmetik Kongresi

6. Kozmetik Kongresi

Kozmetik üreticilerini ve bu alanda çalışan profesyonelleri bir araya getiren bu kongreye Entekno olarak katılarak kozmetik dünyası ile değerli görüş alışverişlerinde bulunduk.

Ana Tema: Sürdürülebilir Kozmetik

 • Kozmetik Yasaları
 • Kozmetik Alanında Arge ve İnovasyon
 • Kozmetik Hammaddeleri
 • Kozmetik Ürün Formülasyonları
 • Kozmetik Ürünlerinde Standadizasyonlar
 • polyurethanes conference, entekno materials, polymeric additives
 • polyurethanes conference sunum, entekno
 • polyurethanes conference, poliüretanlar konferası, entekno, nanotechnology

2014 Polyurethane Technical Conference

September 22 – 24, 2014
Dallas, Texas

Poliüretan dünyasının Amerika kıtasındaki bu önemli konferansına 900’den fazla poliüretan profesyoneli katılmıştır. Poliüretan malzemesinin kullandığı tüm alanlara ait çalışmaların ve gelişmelerin sunulduğu bu konferansa Türkiye’den ilk katılımcı olarak Entekno ve Arçelik ekibi birlikte katılmıştır. İlk kez katıldığımız bu konferansta Temel Kimya alanında yapmış olduğumuz “Effect of Montmorillonite Based Organoclay Addition on the Microstructure of Rigid Polyurethane” başlıklı poster sunumu birincilikle ödüllendirilmiştir.

Link: 2014 Polyurethanes Technical Conference

Seres 2014

SERES’14 III. Geleneksel Seramik, Cam, Porselen, Emaye, Sır ve Pigment Kongresi

SERES’14 Anadolu Üniversitesinin ev sahipliğinde sergiler, yarışmalar, sözlü ve poster sunumları ile keyifli ve başarılı bir şekilde tamamlandı. Geleneksel ve yüksek teknoloji seramikleri, arkeoloji ve arkeometri, cam seramikleri ve emaye gibi birçok konuda katılımcı sunumlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. ENTEKNO olarak bu kongreye bir sözlü sunum ve bir de poster sunumu ile katılma fırsatını değerlendirdik. ”ATH katkılı alev geciktirici malzemelerin polyester ürünlerinde uygulanması” başlığı altında gerçekleştirdiğimiz sözlü sunum, yangın durumunda insan hayatı için saniyelerin bile ne kadar önemli olduğu vurgular nitelikteydi. Gerçekleştirdiğimiz poster sunumu ise en iyi poster ödülünü kimseye kaptırmadı. Bizi onurlandıran organizasyon komitesi, organizatörler ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederiz.

ChemShow Eurasia 2014

Turkchem Chem Show Eurasia 2014

Kimyasallar, Laboratuvar, Teknoloji… Chem Show Eurasia 2014’de hepsi bir araya geliyor. Katılımcı ve ziyaretçi istatistikleriyle sektörün dünyaca kabul görmüş ve takip edilen sayılı etkinliklerinden olmayı başaran 6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı Chem Show Eurasia 2014, 16 – 18 Ekim 2014 tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçilerini İstanbul Fuar Merkezi 9, 10, 11 ve 12. Salonlarda ağırlamaya hazırlanıyor.