TARİHÇEMİZ

ENTEKNO 2008 yılında Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi ATAP bünyesinde 4691 sayılı kanun çerçevesinde kurulmuştur. Şirketin kuruluş misyonu “Müşterilerin ihtiyaç duyduğu üstün özellikli, özgün ürünlerin üretim teknolojilerinin geliştirilmesi ve sanayiye aktarılmasıdır”.

Bu kapsamda vizyonumuz ise “Türkiye’ de ileri teknoloji seramikleri ve toz esaslı inorganik malzemelerin üretimi alanında Ar-ge çalışmaları yapmak ve geliştirilen yeni teknolojilerin hayata geçirilmesi konusunda öncü kuruluşlardan biri olmaktır”. Bu vizyon çerçevesinde ENTEKNO İnorganik tozların üretilmesi, toz yüzeylerinin modifikasyonu ve fonksiyonelliğinin arttırılması, spesifik malzemelerin üretimi ve üretim sistematiklerinin geliştirilmesi, kompozit malzemelerin üretimi ve geliştirilmesi, malzemelerin fiziksel, kimyasal ve termo kimyasal özelliklerinin geliştirilmesi ve nano malzemelerin geliştirilmesi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Şirketimizde yürütülen başlıca projelerin konu başlıkları ise kurşunsuz piezoelektrik seramik sistemlerin geliştirilmesi, güvenli nano toz sentezi, yönlendirilmiş mikroyapıya sahip ileri teknolojik seramiklerin üretimi, yüksek saflıkta malzemelerin geliştirilmesi ve alev geciktirici malzemelerin üretilmesi sayılabilir. Entekno kurşunsuz elektroseramik tozların geliştirilmesi konusunda Almanya’dan SIEMENS AG ile birlikte Ar-Ge çalışmaları yapmış ve bu kapsamda geliştirdiği elektroseramik malzemeleri Almanya, Belçika, Avustralya, İsveç gibi ülkelere ihraç etmiştir. Bu konuda bir patent’de alan ENTEKNO halen elektroseramik malzemeler konusunda üretim ve Ar-Ge çalışmalarını devam ettirmektedir.

ENTEKNO yapmış olduğu projelerle 2008 yılında Hacettepe Teknokent Ödülünü, 2009 yılında Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülünü almıştır. ENTEKNO kendi geliştirdiği malzemeler yanında sanayinin ihtiyaç duyduğu özellikle üretim verimliliklerinin artırılması, katma değeri yüksek yeni ürünlerin üretim teknolojilerinin geliştirilmesi gibi konularda da sanayi ile birlikte projeler yürütmektedir. Bu kapsamda Kümaş, Eczacıbaşı, Eti Alüminyum, Ericsson-Türkiye, Aselsan, Arçelik vb. ülkemizin birçok saygın kuruluşu ile birlikte TÜBİTAK-TEYDEB, SAN-TEZ vb. projeler yapmıştır ve halen yapmaktadır.

ENTEKNO sürdürülebilir bir gelecek için, çevreye dost ve özgün ürünleri geliştirip, üniversite ile sanayi arasında bir köprü vazifesi de görerek üniversitedeki bilginin sanayiye aktarılması ve bu sayede ülkemizde üretilemeyen ürünlerin üretimini sağlayarak Türkiye için önemli problemlerden olan cari açığın azaltılmasına da katkı yapacak olan çalışmaları gayretle yürütmektedir.

MİSYONUMUZ

“Müşterilerin ihtiyaç duyduğu üstün özellikli, özgün ürünlerin üretim teknolojilerinin geliştirilmesi ve sanayiye aktarılması”

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir bir gelecek için özel toz esaslı malzemelerin geliştirilmesi ve üretiminde dünyada öncü kuruluşlardan birisi olmak

İLKELERİMİZ
  • Açıklık
  • Yaratıcılık/Yenilikçilik
  • Hızlı Geri Bildirim
  • Sorumluluk
  • Doğruluk/Dürüstlük
  • Bilimsel Yetkinlik
  • Güzel bir geleceğe dair güçlü inanç

İHRACAT LOKASYONLARIMIZ

İhracat Haritası Placeholder
İhracat Haritası