2016 Dr. Akın Çakmakcı V. Tez Ödülleri

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Ödülü

Ülkemizin önemli sanayici, bürokrat ve bilim adamlarından olan Dr. Akın ÇAKMAKCI adına TTGV tarafından 5ncisi düzenlenen Tez Ödülü 22 Ocak 2016 yılında yapılan törende firmamız kurucularından Prof. Dr. Ender Suvacı danışmanı olduğu ve firmamızda Arge şefi olarak çalışan Dr. Abdülkadir Murat Avcı’nın “Şekil Kontrolü NaNbO3 ve SrTiO3 Elektroseramik Tozlarının Ergimiş Tuz Yöntemiyle Üretilmesi’’ başlıklı tezine ikincilik ödülü verilmiştir.

Akın Çakmakçı Tez Ödülü Prof. Dr. Ender Suvacı, Anadolu University

2014 Best Presentation Award / Polyurethanes Techical Conference

2014 yılında Dallas Teksas ABD’de gerçekleştirilen Poliüretan Teknik Konferansı’ndan firmamız bünyesinde Arçelik ile birlikte yürütüyor olduğumuz projemiz kapsamında yapılan çalışma Temel Kimya alanında birincilik ödülünü almıştır.

Arçelik ile yürütülen ve Santez kapsamında desteklenen projemizde yüksek lisans öğrencisi olan Kübra ORTAÇ’ın sunumunu yaptığı “Effect of Montmorillonite based organoclay addition on the microstructure of rigid polyurethane” çalışması büyük ilgi görmüştür. Türkiye’den ilk kez gerçekleşen katılımımız bu ödülle taçlandırılmıştır.

Polyurethanes Best Presentation 2014

2009 Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü

Ülkemizin ECA ve Serel gibi önemli markalarını bünyesinde bulunduran Elginkan Vakfı’nın her yıl ülkemizdeki önemli teknolojik gelişmelere verdiği ödül 2009 yılında firmamız Arge bölümü şefliğini yürüten Dr. A. Murat AVCI’ nın Prof. Dr. Ender SUVACI danışmanlığında yürüttüğü “Üstün özellikli yeni nesil kurşunsuz piezoseramiklerin üretiminde kullanılacak çekirdeklerin (Anizometrik Seramik Tozların) üretim teknolojilerinin geliştirilmesi” projesine verilmiştir.

Elginkan Vakfı Ödülü

2008 Hacettepe Teknokent Ödülü

Firmamız kurucusu Prof.Dr.Ender SUVACI yapmış olduğu çalışmalarla 2007 yılında Hacettepe Teknokent A.Ş. Fen Bilimleri ve Mühendislik Proje Yarışması Birincilik Ödülünü kazanmıştır.

Hacettepe Teknokent 2008 Teknoloji Ödülü